آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بررسی عوامل مؤثر بر قیمت سقف عرشه فولادی

عوامل بسیار زیاد و مختلفی بر قیمت سقف عرشه فولادی تأثیر می گذارند که از جمله آن ها می توان به مواد به کار رفته در ساخت آن ها، شکل ساختمان شما و محل زندگی شما اشاره کرد. هرچند قیمت این سقف ها در مقایسه با دیگر سقف ها بالا می باشد اما اگر مزایای آن را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که استفاده از آن ها از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

عوامل بسیار زیاد و مختلفی بر قیمت سقف عرشه فولادی تأثیر می گذارند که از جمله آن ها می توان به مواد به کار رفته در ساخت آن ها، شکل ساختمان شما ...

سقف عرشه فولادی چیست؟

قیمت سقف عرشه فولادی به اجزای اصلی تشکیل دهنده آن بستگی دارد. معمولا سقف عرشه فولادی از نظر کلی از سقف های معمولی قیمت تمام شده پایین تری دارند. در مقابل سرعت اجرای بالا و همچنین کیفیت بالای این سقف ها موجب می شود در صورتی که از گران ترین مصالح نیز برای آن ها استفاده کنید، باز هم نصب این سقف ها قابل توجیه باشد. در ادامه به معرفی عوامل موثر بر قیمت سقف عرشه فولادی خواهیم پرداخت.

قیمت سقف عرشه فولادی یکی از عوامل تعیین کننده در انتخاب آن ها برای سقف اصلی ساختمان ها است. امروزه توجه اصلی به مزایا و نکات مثبت سیستم های مختلف نیست و اگر قیمت تمام شده محصول در حد مطلوبی نباشد، آن محصول توفیقی در بازار پیدا نخواهد کرد. قیمت سقف عرشه فولادی در حالت کلی قیمتی رقابتی با دیگر محصولات است و به همین دلیل استفاده از این نوع سقف در ساختمان های جدید در حال افزایش است. در ادامه توضیح کوتاهی در خصوص سقف عرشه فولادی خواهیم داد و سپس در خصوص عوامل اصلی تاثیر گذار در قیمت سقف عرشه فولادی و همچنین عوامل متغیر در قیمت آن ها، توضیح خواهیم داد.

منظور از سقف عرشه فولادی، طراحی سقف کامپوزیتی است که از دو عنصر ورق‌ فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل و برش گیر ها (گل میخ ها) ساخته می شود. پس از نصب ورق ها و برش گیر ها با آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، اجرای این نوع سقف به پایان می رسد.

این سقف در مقایسه با سقف های متداول در اسکلت های فولادی ساختمان ها وزن کمتری دارد و سبک تر است. بکارگیری عرشه های فولادی در سقف های کامپوزیت سرعت اجرا شدن سقف را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد که در این سرعت هزینه های جاری و تمام شده پروژه های بزرگ کاهش می یابد. ورق گالوانیزه ذوزنقه ای آجدار به کاربرده شده در این سقف به عنوان قالب بتن ریزی در سقف باقی می ماند و همراه با بتن به صورت مرکب نقش سازه ای را بر عهده می گیرد.

عوامل اصلی موثر در قیمت سقف عرشه فولادی

• ورق فولادی

• گل میخ یا برشگیر

• آرماتور

• بتن


@title


تاثیر ورق فولادی در قیمت سقف عرشه فولادی

ورق فولادی قسمت اصلی تشکیل دهنده سقف عرشه فولادی است. ضخامت این ورق ها می تواند بین هشت دهم تا یک و دو دهم میلی متر متغیر باشد و بستگی به تعداد طبقات و نوع کاربری ساختمان دارد. از طرف دیگر استفاده از ورق ها گالوانیزه با ترکیبات فلزی متفاوت می تواند قیمت تمام شده این ورق ها را تغییر دهد. بنابراین مهم ترین عامل تعیین کننده در قیمت سقف عرشه فولادی ورق گالوانیزه و ضخامت آن است.

تاثیر گل میخ (برش گیر) در قیمت سقف عرشه فولادی

گل میخ یا برش گیر ها پل ارتباطی میان ورق فولادی، ستون ها و بتن هستند. نقش برش گیر ها نقشی حیاتی و مهم در سقف عرشه فولادی به شمار می رود. همین نقش مهم موجب بالا رفتن حساسیت بر روی این قطعه شده است، به شکلی که برش گیر ها باید از مرغوب ترین جنس فلزی ساخته شوند. البته مراحل ساخت برش گیر ها نیز سخت و سنگین است و فقط از طریق فورج سرد ساخته می شوند. به دلیل استفاده از فلزات مرغوب قیمت تمام شده گل میخ ها معمولا نمی تواند زیاد کاهش پیدا کند و نمی توان از مدل هایی با فلز سبک تر استفاده کرد زیرا در صورت بروز مشکل در گل میخ، کل سقف دچار مشکل خواهد شد.


@title


تاثیر آرماتور در قیمت سقف عرشه فولادی

آرماتور به مجموعه ای از میله گرد های به هم بافته شده گفته می شود که موجب افزایش مقاومت پی و یا سقف می شوند. آرامتور های استفاده شده در سقف عرشه فولادی آراماتور سنگین در حد پی ساختمان نیست و از میله گرد های کمتری در آن استفاده می شود. در صورت استفاده از میله گرد های آجدار متداول و موجود در بازار برای آرماتور بندی این سقف ها، مراحل اجرای این نوع سقف کمی زمان بر خواهد بود ولی از طرف دیگر قیمت سقف عرشه فولادی اجرا شده توسط آن کاهش خواهد یافت. اگر از مش‌ های آماده استفاده شود، اجرای سقف با سرعت قابل قبولی انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این مش‌ های آماده باید بر اساس استاندارد های مربوطه تولید، حمل و نصب شوند و همچنین قیمت تمام شده بیشتری در مقایسه با میله گرد های آجدار خواهند داشت.

تاثیر بتن در قیمت سقف عرشه فولادی

بتن نقشی سازنده و اصلی در پوشش سقف عرشه فولادی بازی می کند. قیمت بتن نیز به نوع شن و ماسه به کار رفته در آن و همچنین میزان سیمان مصرفی دارد. هرچه میزان سیمان مصرفی در بتن بیشتر باشد، عیار بتن بالا تر و قیمت تمام شده آن بیشتر می شود. در خصوص شن و ماسه نیز کیفیت مواد مصرفی می تواند تعیین کننده قیمت باشد ولی تفاوت قیمت بر اساس شن و ماسه مبلغ زیادی نخواهد بود و عامل اصلی تعیین کننده قیمت بتن، مقدار سیمان مصرفی در هر متر مکعب است.

شناسایی عوامل مهم دیگر در قیمت سقف عرشه فولادی

به دلیل زیبایی ظاهری منحصر به فرد و مزایای قابل توجه همراه با استفاده از سقف عرشه فولادی، سقف های عرشه فولادی به شهرت جهانی دست یافته اند. نصب سقف عرشه فولادی در مقایسه با انواع دیگر سقف ها پر هزینه تر می باشد و قیمت سقف عرشه فولادی نسبتاً بالا است، اما به دلیل مزایایی که قیمت سقف عرشه فولادی را منطقی جلوه می دهد استفاده از این سقف ها در آینده ای نه چندان دور به یکی از گزینه های اصلی اکثر صاحب خانه ها به عنوان پوشش مناسب برای سقف تبدیل می شود.


@title


نیروی مورد نیاز برای نصب سقف های عرشه فولادی

از آنجا که نصب صحیح سقف عرشه فولادی به تجهیزات و آموزش حرفه ای نیاز دارد استفاده از این گونه سقف ها به عنوان پوشش برای سقف خانه ها برای شما با هزینه بیشتری همراه خواهد بود. اگر قصد دارید قیمت دقیق خرید و نصب سقف عرشه فولادی برای خانه خود را تخمین بزنید در نظر گرفتن برخی از عوامل از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

اندازه خانه و شیب سقف

یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر قیمت سقف عرشه فولادی اندازه خانه و شیب سقف مورد نظر می باشد. این یک حقیقت آشکار است که هرچه سقف بزرگ تر باشد قیمت مصالح مورد نیاز بیشتر خواهد بود. به طور کلی، سقف هایی با شیب بیشتر نسبت به سقف های صاف گران تر هستند زیرا پیمانکار برای نصب سقف عرشه فولادی به تخصص و تجهیزات خاصی نیاز دارد تا از نصب این سقف ها به صورت ایمن اطمینان خاص حاصل کنند. همچنین از آنجا که پیمانکار برای نصب این گونه سقف ها به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، هزینه خرید و نصب آن ها افزایش خواهد داشت.

شکل خانه

برای سقف عرشه فولادی، نوع معماری خانه شما ممکن است باعث افزایش قیمت سقف عرشه فولادی گردد. اگر تعداد گوشه ها، اتاق خواب ها و پنجره ها که سقف عرشه فولادی باید برای آن ها دوربری گردد زیاد باشد کار نصب این سقف ها پیچیده تر خواهد شد و در نهایت قیمت افزایش خواهد یافت.


@title


نوع فلز استفاده شده در تولید سقف عرشه فولادی

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت سقف عرشه فولادی نوع فلز به کار رفته در ساخت آن می باشد. در ساخت این گونه سقف ها ممکن است فلز استیل یا آلومینیوم مورد استفاده قرار گیرند که هزینه آن ممکن است بین 265 تا 375$ متفاوت باشد و اغلب قیمت سقف عرشه فولادی بین 400 تا 600$ برای یک متر مربع می باشد. هر نوع از این سقف دارای مزایا و معایبی می باشد قبل از خرید این گونه سقف ها بهتر است گزینه های مختلف را مورد بررسی قرار دهید و تنها بر مبنای قیمت آن خرید خود را انجام ندهید.

محل زندگی شما

یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر قیمت سقف عرشه فولادی محل زندگی شما می باشد. قیمت سقف عرشه فولادی دارای دامنه وسیع و گسترده ای می باشد. قیمت سقف هایی که در منطقه های اعیان نشین، شهرهای گران قیمت مثل سان فرانسیسکو، نیویورک و بستون حدود 15 تا 18% بیشتر از محله های متوسط می باشد؛ به عبارت دیگر می توان گفت قیمت سقف عرشه فولادی در مناطق متوسط حدود 10 تا 15% کمتر از محله های اعیان نشین می باشد که آن تا حد زیادی به شرایط اقتصادی محل زندگی شما بستگی دارد. به همین دلیل است که قیمت سقف هایی که به صورت آنلاین مشاهده می کنید 100% دقیق نیستند زیرا محل زندگی شما در نهایت قیمت سقف عرشه فولادی را مشخص خواهد کرد.

به طور کلی می توان گفت استفاده از سقف عرشه فولادی یکی از مؤثرترین روش های صرفه جویی در هزینه های مختلف می باشد. با خرید یک خانه با سقف عرشه فولادی صرفه جویی در هزینه های مختلف تضمین خواهد شد. یکی از مهمترین مزایای استفاده از این نوع سقف عدم وجود نگرانی در رابطه با جایگزینی سقف می باشد. با ارزیابی طول عمر و استحکام این گونه سقف ها می توانید هزینه بالای این سقف ها را توجیه کنید.

همانطور که گفتیم تخمین قیمت دقیق سقف عرشه فولادی بدون داشتن اطلاعاتی در رابطه با موقعیت و برنامه های ویژه شما امر بسیار دشوار می باشد. هرچند ممکن است تخمین قیمت دقیق سقف های عرشه فولادی ممکن است در ابتدا کاری دشوار به نظر برسد اما با محدود ساختن گزینه های شما این امر به سادگی و در کمترین زمان امکان پذیر خواهد بود. حتی اگر شما قصد تعویض سقف قبلی خود با سقف های گران قیمت تر مثل سقف های آلومینیومی یا دیگر سقف ها با مواد عالی را داشته باشید بهتر است بدانید که به دلیل هزینه مراقبت اندک آن، به صرفه بودن آن ها از لحاظ مصرف انرژی و با اطمینان به این موضوع که خانه شما با استفاده از یک سیستم سقفی بادوام و مستحکم حفاظت می شود نوعی دوستی با طبیعت نیز نامیده می شود، این سقف ها ممکن است دارای دوامی برای مدت زمانی که صاحب خانه هستید باشند.


@title


همانطور که گفتیم قیمت سقف عرشه فولادی تا حد زیادی به جنس مواد به کار رفته در آن بستگی دارد از این لحاظ قیمت این سقف ها دارای دامنه ای از 700 ریال تا 9000 ریال برای هر متر مربع می باشد. البته شما باید هزینه های نصب و اجرای آن ها را نیز در نظر بگیرید که ممکن است باعث افزایش این قیمت ها شوند.

هرچند با مطالعه این مقاله متوجه شدیم که قیمت سقف عرشه فولادی و نصب آن ممکن است برای شما زیاد باشد اما از آنجا که استفاده از این ابزار مزایای قابل توجه بسیار زیادی را به همراه خود دارند استفاده از آن ها از لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشد.

استفاده از سقف عرشه فولادی یکی از روش های مؤثر در صرفه جویی هزینه

سقف های عرشه فولادی فوق العاده سبک وزن هستند. در برخی موارد شما ممکن است آن را روی سقفی نصب کنید که از قبل آسفالت شده باشد، این عمل تعداد ساعات و نیروی مورد نیاز برای نصب آن را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد که در نهایت می تواند روی قیمت سقف عرشه فولادی تأثیر بگذارد.

عوامل متغیر در قیمت سقف عرشه فولادی

هزینه حمل و نقل. به دلیل بزرگ بودن ورقه های گالوانیزه آماده، حمل و نقل آن ها باید توسط تریلی های بزرگ انجام شود. البته ورق ها وزن زیادی ندارند و به همین دلیل می توان تعداد زیادی از آن ها را در یک بار قرار داد. نکته متغیر در خصوص هزینه حمل و نقل به مسافت طی شده بر می گردد. با توجه به تولید نشدن ورق های فولادی تمامی استان ها، هزینه حمل از استان های دیگر می تواند زیاد باشد که بر روی قیمت سقف عرشه فولادی تاثیر خواهد گذاشت.

هزینه کارگران. با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور هزینه کارگران کاملا متغیر و در حال فزایش است. با توجه به نیاز استفاده از کارگران مختلف برای نصب سقف عرشه فولادی، نمی توان مقدار دقیقی از هزینه کارگران را تخمین زد. البته این مشکل را می توان با استفاده از بستن قرارداد با کارفرما های مختلف برطرف کرد تا مبلغ تمام شده برای قیمت سقف عرشه فولادی در قرارداد اولیه با تمام پیشبینی ها مشخص شود.

منبع
در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.