سقف عرشه فولادی به نسبت سایر سیستم های سقف سازه ای بسیار مقاوم می باشند و بواسطه مزیت های فراوانی که دارند در بسیاری از پروژه های ساخت و ساز به عنوان یک نوع استاندارد از سقف های مرکب توسط مهندسین و معماران و سازنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اجرای سقف عرشه فولادی از ورق های فولادی که شاخص‌ترین مصالح این نوع سقف می‌باشد استفاده می گردد. ورق فولادی از نوع گالوانیزه (دوطرفه) با ضخامت‌های 0/8 تا 1/2 میلیمتر با حداکثر ارتفاع 75 میلیمتر هستند که از لحاظ طراحی فقط بعنوان قالب یا المان کششی در نظر گرفته می شوند، برشگیرهای این نوع سقف گلمیخ های به ارتفاع 100 یا 115 میلیمتر است که توسط دستگاه استادولدینگ با جوش قوس الکتریکی بر روی ورق ها و یا مستقیماً بر روی عضوهای فولادی نصب می گردد.

سقف عرشه فولادی، به لحاظ سرعت و سهولت اجرا و اقتصادی بودن یکی از بروزترین روش های اجرایی در کشورهای توسعه یافته بوده و در بین روش های اجرای سقف بی رقیب است به همین دلیل شرکت پایا بنا سازه با بهره گیری از آخرین تکنولوژی در فرمینگ ورق های عرشه فولادی و اجرای این نوع سقف یکی از پیشتازان عرصه سقف عرشه فولادی می باشد.