پیشرفت فناوری ساخت و ساز در سال های اخیر سبب جایگزینی مصالح نوین با مصالح سنتی شده است. از جمله این موارد می توان به سیستم های ساخت و ساز خشک اشاره کرد که استفاده از آن ها در صنعت ساختمان سازی به صورت فراگیر در اروپا و در ایران در حال توسعه است. صفحات روکش دار گچی یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز خشک هستند.

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود. سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند. درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند.

بدلیل مزایای فراوان سیستم کناف و صنعتی سازی ساخت و ساز که از مهمترین آنها می توان به، کاهش مصرف انرژی و تأمین صرفه اقتصادی، ایجاد فضای مناسب برای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، سرعت اجرای کار که باعث کاهش هزینه می گردد، همچنین اجرای کناف که بدون ریخت و پاش و با حفظ انضباط انجام می شود و نیازی به نظافت مهمی در طول اجرای عملیات و بعد از اجرای عملیات ندارد و بلافاصله بعد از اجرای کناف می توان اقدامات بعدی حسب دلخواه نصب کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی را بدون فاصله زمانی و فوت وقت انجام داد، وزن کم سازه های کناف که باعث عملکرد خوب این ساختار در زلزله می گردد اشاره کرد، فلذا شرکت پایا بنا سازه تامین مصالح و اجرای مهندسی پروژه های کناف را در سبد خدمات مهندسی خود قرار داده است و آماده همکاری با کارفرمایان محترم در این زمینه می باشد.