آنچه در این مقاله خواهید خواند:

محاسبه قیمت عرشه فولادی

هنگام خرید یک کالای بزرگ درک این موضوع که پول شما صرف چه چیزی خواهد شد از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، به همین دلیل است که اطلاع داشتن از نحوه نوسان قیمت عرشه فولادی و شناخت عوامل مؤثر بر قیمت این کالا به شما هنگام تصمیم گیری برای خرید آن کمک قابل توجهی می کند.

هنگام خرید یک کالای بزرگ درک این موضوع که پول شما صرف چه چیزی خواهد شد از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، به همین دلیل است که اطلاع داشتن از نحوه نوسان...

مقدمه ای بر عرشه فولادی

برآورد قیمت عرشه فولادی یکی از مهم ترین کار ها پیش از انتخاب و نصب این نوع سقف ها است. سازندگان ساختمان های امروزی در کنار توجه به طراحی و دوام، به صرفه اقتصادی طرح ها و نقشه های به کار رفته در ساختمان نیز توجه زیادی دارند. باید به شکلی دقیق برآورد قیمت عرشه فولادی انجام شود تا بتوان آن را با اجرای سقف های سنتی و معمولی دیگر مقایسه کرد و در صورت وجود صرفه کافی به اجرای آن اقدام کرد. در ادامه به معرفی و توضیح عوامل موثر در برآورد قیمت عرشه فولادی خواهیم پرداخت.

برآورد قیمت عرشه فولادی عملی است که باید پیش از اجرای سقف به شکل کامل و دقیق انجام شود. این عمل محاسبه ای دقیق و حساس است و باید تمامی متغیر های موجود برای ایجاد تفاوت قیمت را به شکل کامل در نظر گرفت. معمولا عوامل زیادی هستند که می توانند به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی قیمت تمام شده کار تاثیر بگذارند. پیش از انجام کار باید این عوامل شناسایی شوند تا بتوان برآورد قیمت عرشه فولادی را به شکل دقیقی به دست آورد. در ادامه این متن به اهمیت برآورد قیمت عرشه فولادی اشاره خواهیم کرد و سپس عوامل موثر در آن را توضیح خواهیم داد.

چرا برآورد قیمت عرشه فولادی کاری مهم به شمار می رود؟

برآورد قیمت عرشه فولادی به این دلیل مهم است که شما می توانید هر نوع سقفی را بر روی پی اجرا کنید و نیازی نیست قبل از طراحی ساختمان نوع سقف را مشخص کنید. بدین ترتیب می توانید پس از آماده شدن ستون ها یک برآورد قیمت کلی برای انواع سقف ها داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به هزینه های موجود بازار انجام دهید.

برآورد قیمت عرشه فولادی باعث می شود شما بتوانید هزینه های جاری ساختمان را پیشبینی کنید و در صورت نیاز و کم بود بودجه آن را جبران نمایید. معمولا برآورد قیمت باید با استفاده از نظر متخصصین و گرفتن قیمت حدودی بازار انجام شود. یکی از نکات مهم دیگر در خصوص برآورد قیمت عرشه فولادی نیز به جلوگیری از کلاه برداری و گران فروشی مربوط می شود. زیرا در پروسه برآورد قیمت از چندین فروشنده و متخصص سوال به عمل خواهد آمد و بدین ترتیب می توان هزینه حدودی برای هر عمل را به دست آورد و بدین ترتیب از گران خریدن جلوگیری کرد.


@title


محاسبه قیمت عرشه فولادی

مهم نیست که در حال خرید سنگ نما هستید یا عرشه فولادی می خواهید برای پروژه بخرید، به هر حال همیشه مهمترین پرسش این است که: قیمت آن چقدر است؟ در این جا پاسخ کوتاه به این پرسش وجود دارد: قیمت عرشه فولادی به جزییات اجرایی و دستورات نقشه برای اجرای عرشه فولادی بستگی دارد. عادلانه نیست که دیتیل های مختلف برای عرشه های فولادی را از لحاظ قیمت در یک گروه قرار دهیم در عوض قصد داریم تا در این مقاله توضیحی کامل و جامع در رابطه با قیمت عرشه فولادی به شما ارائه دهیم.

- چه عواملی بر قیمت عرشه فولادی تأثیر می گذارد؟

- چه ویژگی هایی قیمت عرشه فولادی را تحت تأثیر قرار می دهند؟

- قیمت عرشه فولادی چقدر است؟

از این موضوع که هنگام اجرای عرشه فولادی موضوع قیمت برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، آگاه هستیم و به همین دلیل قصد داریم تا اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه دهیم تا اجرای آگاهانه داشته باشید.

چه عواملی بر قیمت عرشه فولادی مؤثر هستند؟

درک متغیرهای مختلف و مؤثر بر قیمت اجرای یک مترمربع عرشه فولادی به شما کمک خواهد کرد تا جزییات عرشه فولادی که می تواند بهترین گزینه برای شما باشد را تعیین کنید. برای درک بهتر چیزی که پول خود را هنگام خرید یک مترمربع عرشه فولادی صرف می کنید پارامترهای قیمت عرشه فولادی را به دو بخش مجزا تقسیم نموده ایم که این بخش ها شامل قیمت مصالح، هزینه های نصب و نیروی کار مورد نیاز برای اجرای عرشه فولادی می باشند.

اندازه گیری صحیح

اولین قدم در برآورد قیمت عرشه فولادی اندازه گیری محیط سقفی است که می خواهید ورق های فولادی را بر روی آن نصب کنید. باید این قسمت را به شکل دقیق اندازه گیری کنید تا تعداد ورق های مورد نیاز خود را به دست آورید. از طرف دیگر در صورتی که ساختمان تازه ساخت نیست و می خواهید سقف یک ساختمان قدیمی را دوباره بسازید حتما باید پاکسازی کامل را انجام داده و روکش های موجود بر روی ستون ها، دیواره ها و تیر ها را به شکل کامل بردارید تا اندازه و شیب برای شما به شکل کامل مشخص شود تا بتوانید اندازه گیری صحیحی داشته باشید.

برآورد ضخامت و فشار مورد نیاز

سقف ها با توجه به شماره طبقه و همچنین کاربری ساختمان فشار های مختلفی را تحمل خواهند کرد. برای مثال ضخامت ورق گالوانیزه طبقه اول با طبقه آخر نمی تواند یکسان باشد زیرا طبقه آخر فشار زیادی تحمل نمی کند ولی طبقه اول فشار تمامی طبقات بالایی را بر روی خود خواهد داشت. با توجه به این مسائل سعی کنید ضخامت دقیق ورق گالوانیزه و آرماتور بندی را برای برآورد قیمت عرشه فولادی مشخص کنید.


@title


قیمت مصالح

قیمت مصالح مورد نیاز در یک پروژه ساخت عرشه های فولادی بیشتر از دو سوم قیمت کلی نصب یک مترمربع عرشه فولادی را شامل می شود. این بخش قیمت کلی را برای موارد زیر در نظر می گیرد.

- ورق های عرشه فولادی

- فلاشینگ

- گلمیخ

- شبکه میلگرد

- بتن

- دیگر مواد مختلف که ممکن است برای تکمیل نصب یک مترمربع عرشه فولادی مورد نیاز باشند

جنس مورد نیاز

ورق گالوانیزه فولادی و برش گیر ها معمولا دارای جنس های مختلفی در بازار هستند که شما بر اساس نیاز خود می توانید آن ها را انتخاب نمایید. نکته مهم در خصوص انتخاب جنس در این است که جنس ورق گالوانیزه و برش گیر ها باید یکسان باشد تا ترکیب موجود ترکیبی قدرتمند و هماهنگ را شکل دهد. سعی کنید بر اساس فشار موجود بر روی سقف، بهترین جنس با بهترین قیمت را انتخاب نمایید.

حمل و نقل

هزینه حمل و نقل صفحه ها از فروشگاه تا ساختمان و از پایین تا بالای سقف ها باید به شکل دقیق محسابه شود. با توجه به عدم تولید ورق گالوانیزه در تمامی مکان ها معمولا هزینه حمل و نقل عدد زیادی خواهد بود که باید در هنگام برآورد قیمت عرشه فولادی آن را در نظر بگیرید.

هزینه های نصب و نیروی کار

نصب

نصب سقف عرشه فولادی عملی دقیق و حساس به شمار می رود. تمامی ورق های گالوانیزه باید با دقت خاصی در کنار یکدیگر نصب شوند و سپس گل میخ ها آن ها را به تیر های اصلی محکم کنند. تمامی این فعالیت ها به سرعت و دقت زیادی نیاز دارند. معمولا متخصصان به شکل متری این نصب ها را قبول می کنند و شما باید در هنگام برآورد قیمت عرشه فولادی هزینه نصب را به شکل متری محاسبه نمایید.

حدود یک سوم دیگر از قیمت عرشه فولادی را مقدار دستمزدی که یک پیمانکار یا نصب کننده برای نصب پروژه دریافت می کند تشکیل می دهد. در این بخش از مقاله لیستی از مواردی که هزینه های نصب و نیروی کار بر قیمت عرشه فولادی تأثیر می گذارد را جمع آوری نموده ایم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

- تعداد ساعات مورد نیاز برای تکمیل پروژه

- دستمزد و حقوق نیروهای کاری یک پیمانکار

- مزایا و بیمه کارکنان

- دستمزد مالیات پرداخت شده توسط شرکت تحت قرارداد

- وسایل نقلیه و تریلی های مورد نیاز برای حمل و نقل ورق های عرشه فولادی

- جرثقیل برای انتقال عرشه فولادی به طبقات

- تامین سوخت و برق موردنیاز برای اجرای عرشه فولادی

- خدمات مهندسی اجرای عرشه فولادی

- بیمه مسئولیت مدنی جهت تحت پوشش قرار دادن آسیب های بالقوه که توسط بیمه تحت پوشش قرار نمی گیرند.

- ابزارآلات و آیتم های مختلف که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند.

- مالیات

تمامی این پارامترها برای تمامی پروژه های نصب و اجرای عرشه فولادی وجود ندارند و بر اساس ساختار تجارت ممکن است متفاوت باشند. این موضوع که پروژه چه مدت زمان طول می کشد و پیچیدگی نصب بر قیمت کلی عرشه های فولادی تأثیر می گذارند.

هیچ یک از شرکت های تجاری برای اجرای عملکردهای خود به مقدار یکسان پول دریافت نمی کنند و این مسئله بدین معناست که تفاوت های قابل توجهی در هزینه های عملیات انجام گرفته توسط پیمانکارهای مختلف وجود دارد.


@title


آرماتور بندی

پس از پایان نصب ورق و گل میخ ها باید آرماتور بندی بر روی سقف انجام شود. بدین شکل قدرت و استحکام سقف به میزان چشمگیری افزایش می یابد. آرماتور بندی با استفاده از میلگرد های آجدار سنتی و یا مش های آماده انجام می شود. البته نکته مهم در خصوص انتخاب نوع میلگرد در این است که میلگرد های معمولی سرعت نصب پایین و قیمت کمتری دارند در صورتی که مش های آماده سریعتر نصب می شوند ولی هزینه تمام شده بیشتری بر روی دست صاحب کار می گذارند.

بتن ریزی

آخرین مرحله موثر در برآورد قیمت عرشه فولادی بتن ریزی است. پس از نصب ورقه ها، گل میخ ها و انجام آرماتور بندی، باید بتن ریزی انجام شود تا سقف محکم شده و برای اجرای سقف بالای آماده شود. بتن بر اساس میزان سیمان موجود در خود عیار بندی می شود. هرچه سیمان موجود بیشتر باشد عیار بتن بالا تر و هزینه گران تری دارد. بتن با سیمان زیاد برای پی و سقف های اولیه استفاده می شود و هرچه به سقف های بالا تر می رسیم از بتن سبک تر و با عیار پایین تری استفاده خواهد شد.

چه ویژگی هایی بر قیمت عرشه فولادی تأثیر دارند؟

درست به همان اندازه که عوامل مؤثر بر قیمت عرشه فولادی مهم هستند ویژگی های تأثیر گذار بر قیمت عرشه فولادی نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردارند. ویژگی هایی که قیمت عرشه فولادی را به طور مثبت و منفی تحت تأثیر قرار می دهند شامل موارد زیر می باشند.

- متراژ کل سقف عرشه فولادی پروژه

- نوع ساختمان: تجاری است یا مسکونی؟

- نوع ورق که در ساخت عرشه های فولادی مورد استفاده قرار می گیرند که از کدام کارخانه تولید کننده ورق خریداری می شود زیرا تفاوتهایی در ورقهای تولیدی توسط کارخانه های مختلف وجود دارد.

- فرمینگ ورق عرشه فولادی از جمله: عرض مفید، گام ورق، نوع طراحی فرم از جمله ویژگیهایی هستند که بصورت غیر مستقیم بر قیمت عرشه فولادی اثرگذار هستند.


@title


هزینه و قیمت عرشه فولادی چقدر است؟

بهترین روش برای توضیح قیمت عرشه فولادی بررسی قیمت پروژه های تکمیل شده در این زمینه می باشد. به خاطر داشته باشید، قیمت های پروژه ها به ویژگی های شخصی پیمانکار و شخصی که عرشه های فولادی را برای ساختمان خود مورد استفاده قرار داده است بستگی دارد. اگرچه این قیمت ها نشان دهنده خوبی برای قیمت پروژه های اجرا شده عرشه های فولادی هستند، قیمت ها دارای دامنه ای گسترده و وسیع هستند و تا حد زیادی به عوامل زیر وابسته می باشند.

- نوع ورق استفاده شده در ساخت عرشه فولادی

- متراژ و جزییات اجرایی

- شکل هندسی سقف مورد نظر

- مکان جغرافیایی پروژه مورد نظر

- تجاری بودن و یا مسکونی بودن پروژه مورد نظر

- میلگرد و بتن مورد استفاده قرار گرفته در سقف عرشه های فولادی

- ملزومات مهندسی برای نصب عرشه های فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی در یک پروژه با جزییات اجرایی نرمال برای هر متر مربع حدود140 هزار تا 160 هزار تومان می باشد. یکی از مواردی که برخی از صاحبان پروژه را از استفاده از عرشه های فولادی باز می دارد قیمت عرشه فولادی می باشد اما بهتر است توجه کنید که از آنجا که دارای مقاومت و استحکام بالا و سرعت بالا اجرا می باشند استفاده از آن ها از لحاظ اقتصادی به صرفه می باشد.

منبع
در حال حاضر پروژه مرتبط ثبت نگردیده است!

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

سلام، محتوای جامعی بود من برای استعلام قیمت عرشه فولادی به صورت دقیق باید چه کار کنم؟

پاسخ ادمین: 

سلام دوست عزیز. با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران من دقیق شما رو راهنمایی کنن و بهتون قیمت اعلام کنند. در خدمتتون هستیم.

کاربر مهمان: 

سلام، مرسی مقاله کاملی بود کلا اجرای سقف عرشه فولادی چه مدت زمان میبره؟؟

پاسخ ادمین: 

سلام دوست عزیز، ممنونم در صورت فراهم بودن امکانات کارگاهی که نیاز هست و همینطور شرایط بهینه، اجرای کامل هر 100 مترمربع یک روز کاری زمان نیاز داره. این شرایط شامل نوع سیستم سازه و جزییات اجرایی نقشه هم میشه. سیستم اتصالات سازه هم خودش باعث افزایش برشکاری ها و اتلاف زمان می شه، اینکه از نوع فلنچ، اسپلایس، کله گاوی یا غیره باشه.

کاربر مهمان: 

سلام من الان متوجه خوب نشدم که به ازای هر متر مربع دقیقا قیمت اش چقدر میشه؟؟

پاسخ ادمین: 

سلام به شما، ممنون از این که سوال خودتون رو پرسیدید. درصورتی که پروژه شما با جزیئات اجرایی نرمال باشه. ( تاکید می کنم نرمال و متوسط باشه) حدودا به ازای هر متر مربع 140 هزار تومان تا 160 هزار تومان میشه. اگه بخواید خیلی دقیق بگم بهتون بخش محاسبه قیمت آنلاین سایت به آدرس pbsazeh.com/محاسبه-قیمت-روز رو بزنید و اونجا قیمت دقیق اش به شما گفته می شه. اگر باز سوالی براتون هست می تونید از هر کدام از گزینه های زیر از ما بپرسید. 1: با شماره های 02166128706 09126272178 تماس بگیرید 2: در همین بخش پرسش و پاسخ دوباره ازمون سوالتون رو بپرسید.